SON DAKİKA

Dış Haber

Microsoft’un Kurucu Ortağı Bill Gates’ten Pakistan’a İlk Ziyaret

Microsoft’un Kurucu Ortağı Bill Gates, İlk Kez Geldiği Pakistan’da Başbakan Imran Khan İle Görüştü.

17 Şubat 2022 19:55
Microsoft’un Kurucu Ortağı Bill Gates’ten Pakistan’a İlk Ziyaret

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, ilk kez geldiği Pakistan’da Başbakan Imran Khan ile görüştü. 


Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, ilk kez Pakistan’a geldi. Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, Gates’in Pakistan’a ilk ziyaretinde Başbakan Imran Khan ile bir araya geldiği belirtildi. Başkent İslamabad’a gelen ve Polio Programı (çocuk felci) hakkında bilgi alan Gates, Pakistan’ın çocuk felciyle mücadelesinden bahsederken bu kapsamda çalışan insanların azmi ve ebeveynlerin işbirliği sayesinde ülkede 1 yıldır çocuk felcinin bulunmadığını belirtti. Ziyarete Başbakan’ın Sağlıktan Sorumlu Özel Asistanı Dr. Faysal Sultan da eşlik etti. 

Covid-19 salgını hakkında bilgi aldı 


Gates ayrıca, Ulusal Komuta ve Operasyon Merkezi’ni (NCOC) ziyaret ederek, Federal Planlama Bakanı Asad Umar ve diğer üst düzey sağlık yetkilileriyle de bir araya geldi. Kuruluş tarafından yapılan açıklamada, Gates ve heyetinin NCOC’nin rolü ve metodolojisi, Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana elde edilen başarılar, ülkedeki son salgın durumu ve çeşitli protokoller hakkında bilgilendirildiği sabah oturumuna katıldığı ifade edildi. Gates, Pakistan’ın salgına karşı mücadelesini tebrik etti. 
 

Microsoft’un Kurucu Ortağı Bill Gates’ten Pakistan’a İlk Ziyaret

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım