SON DAKİKA

Teknoloji

Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor!

Popüler tanışma uygulaması Tinder, Rusya ile işbirliğine girecek gibi gözüküyor. Rusya Tinder platformundan veri talep ediyor! Peki Tinder veri talebi konusunda nasıl bir tutum içerisinde?

16 Haziran 2019 16:28
Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor!

Rusya, yaptığı yasal düzenleme ile birlikte Tinder‘dan kullanıcı verilerini talep etti.

Rusya Tinder verilerini istiyor!

Uygulamanın Rus kullanıcılarının mesajları, lokasyon bilgileri, fotoğrafları ve şifrelenmiş parolaları gibi birçok kişisel verisi, Rusya tarafından talep edildi.

Rusya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bilgilere erişim talebinin, güvenlik gerekçesi ile yapıldığını belirtti.

Tinder veri talebi konusunda ne düşünüyor?

Tinder, bu bilgilerin hükümet ile paylaşılmasının doğru olmadığı fikrini savunuyor olsa da kapıları tamamen kapatmış değil.

Rusya, daha önce yaklaşık 175 adet şirket ile verilerin en az 6 ay boyunca Rusya lokasyonlu sunucularda tutulması ve talep edildiğinde devlet kurumları ile paylaşılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Fakat bu düzenlemenin, Rusya’nın istihbarat servislerine verilmek üzere yapıldığı iddialarının üzerine birçok şirket bu talebi reddetme kararı almıştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram da, bu talebi reddettiği için Rusya tarafından, ülke sınırları içerisinde erişime kapatılmıştı.

Bakalım Tinder veri talebi konusunda Rusya’ya kafa tutacak mı?

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım