SON DAKİKA

Dış Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy müzakere için açıklama yaptı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy 'Belarus’taki müzakerelerden bir sonuç beklemiyorum ama denesinler' dedi.

27 Şubat 2022 20:03
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy müzakere için açıklama yaptı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "Belarus’taki müzakerelerden bir sonuç beklemiyorum ama denesinler" dedi.

Zelenskiy: Aliyev ve Erdoğan müzakereleri organize etmeyi teklif etti

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, Rusya'nın ülkesine saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Rusya ile müzakerelerin başlaması için yardımcı olacaklarını söylediğini aktaran Zelenskiy, bu teklifi memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Zelenskiy, İsviçre, Yunanistan, Hollanda, İtalya ve Hindistan'ın liderleriyle görüştüğünü anlatarak, ülkesinin normal medeni dünyanın samimiyetini ve dikkatini kazandığını kaydetti.

Rusya'ya karşı SWIFT yaptırımı konusunda sonuç elde ettiklerini ifade eden Zelenskiy, Rusya'nın küresel finans sisteminden dışlanacağını ve milyarlarca dolar zarara uğrayacağını söyledi.

 

"BUGÜN ŞİMDİ SIĞINAK OLAN KİEV METROSUNDA BİR ÇOCUĞUN DOĞDUĞU İLK GÜN"

Zelenskiy, Katolik Dünyası'nın ruhani lideri Papa Francis de dahil pek çok dini liderle de görüştüğünü dile getirerek, hepsinin Ukrayna'nın zaferi için dua ettiğini belirtti.

Bugünün "işgalcilerin" ülkedeki diğer her şeyle birlikte kendilerini de yok etmeye çalıştıkları gün olduğunu kaydeden Zelenskiy, "Ama bugün, cumartesi akşamı şimdi sığınak olan Kiev metrosunda ilk kez bir kız çocuğunun dünyaya geldiği gün." dedi.

Zelenskiy, ülkelerini özgürleştirmek için ne kadar savaşmaları gerekiyorsa savaşacaklarının altını çizdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım