SON DAKİKA

Ulusal Haber

Uludağ Üniversitesi’nin “12. Marconi Medya Ödülleri” sahiplerini buldu

Uludağ Üniversitesi Radyo ve Televizyon Topluluğu üyeleri, yılın en iyi Dijital Sanat Eseri (NFT) sanatçılarını belirledi. Ödül törenine sanat dünyasından birçok isim katıldı.

30 Mayıs 2022 15:20

Bursa Uludağ Üniversitesi Radyo ve Televizyon Topluluğu’nun Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlediği Türkiye’nin ilk Dijital Sanat Eseri (NFT) ödüllü medya töreninde 12 kategoride 12 isim ödüle lâyık gördü. NFT ödülüne lâyık görülen ünlüler ise ”Camdaki Kız" dizisinin sevilen oyuncusu Merve Polat, Emre Yücelen, Sergen Deveci, Kadir Özübek, Erman Gülgeç, Mehtap Algül, Murat Soner, Tuğkan Gönültaş, Berk Keklik ve Berfu Yenenler oldu. 

Uludağ Üniversitesi Marconi Medya ödülleri için Türkiye’de bir ilke imza atıldı 
Ödül sahiplerine özel tasarım çoğaltılamayan ve benzersiz dijital sanat eserinin takdim edildiği törene çok sayıda öğrenci katıldı. Kuliste konuşan sevilen oyuncu Merve Polat, ”Çok güzel bir ödül töreniydi. Üniversite topluluğu olmasına rağmen profesyoneli aratmayacak kadar iyi bir organizasyon gördüm. Çok mutlu oldum, çok keyif aldım. Dilerim nicelerini görürüz” diye konuştu. 
Radyo ve Televizyon Topluluğu Başkanı Baha Solmaz, ”Marconi Medya Ödülleri’nin 12.’sini düzenlendik. Bu medya ödül töreninde diğer medya ödüllerinden farklı olarak Türkiye’de ilk defa Dijital Sanat Eseri (NFT) ödüllerini vermiş olduk. İştirak sağlayan değerli sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Seneye 13. NFT ödüllerini sahiplerine kavuşturmayı umuyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

Uludağ Üniversitesi’nin “12. Marconi Medya Ödülleri” sahiplerini buldu

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım